DALYAN HAKKINDA


       

Doğanın ve tarihin içinde mutlulukla kaybolacağınız bir yer mi arıyorsunuz? O halde Dalyan’a hoş geldiniz. Coğrafi olarak Türkiye'nin Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinin kesişimin de bulunan Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz'i birleştiren ana kanal kıyısında kurulmuştur. Dalyan’ın güzellikleri saymakla biter mi? Emin olun begonvillerle kaplı, burnunuza mis gibi limon ve portakal kokularının geldiği bu küçük beldenin büyüsüne hemen kapılacaksınız. Dalyan’ı bu kadar özel kılan unsurlardan bir tanesi de lagün dalyan göl sistemleri ve sazlıklarla süslü bir doğa harikası olmasıdır.

Güzel Dalyan’ımız dünyanın ender plajlarından birine sahiptir. İztuzu Plajı; tuzlu su ile tatlı suyu birleştiren bakir bir plajdır. Bu plajı ender kılan diğer bir unsur ise UNESCO tarafından koruma altına alınan Caretta Carettaların üreme alanıdır. Tarihi hissetmek mi istediniz? O halde sizler Kaounas  Antik Kenti'nin tiyatrosuna mutlaka gidip, en üst basamağa kadar çıkmalı  gün doğumunu ve gün batımını mutlaka buradan izlemelisiniz. Eminim Dalyan sizi yine büyüleyecektir. Likya Kaya Mezarlığı’nın gece ayrı gündüz ayrı olan görsel şölenine değinmeden edemeyeceğim. Dalyan'da kanalın üst kısmında sıralanan 3 ayrı yerdeki kaya mezarları antik çağlarda nelerin yapılabildiğinin kanıtını sunuyor bizlere. Karşısında bulunan çay bahçelerinde bu manzarayı izleyebilir bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz.

Dalyan’a geldiniz tabii ki bu eşsiz doğa harikası belde de tek adresiniz Şafak Apart Otel olmalıdır. Haydi gelin Dalyan’ın güzelliklerini birlikte keşfedelim


Şafak Apart Hotel'e Hoşgeldiniz.